כמה זמן יש להמתין אחרי הפלה, לפני שמנסים שוב להרות?
מאמרים בנושא
טיפולי פוריות: 6 חידושים שיעזרו להיכנס להריון
מערכת שמאפשרת מעקב רציף אחר התפתחות העוברים במהלך שהותם במעבדה, הקפאת הביציות שנשאבו בהקפאה עמוקה ובדיקת דם שיכולה לאמוד כמה ביציות נותרו לאשה בשחלה. אלה הם רק חלק מהחידושים שנותנים תקווה. בכתבה הבאה...
אנו רוצים להרות
מדריך כיס לזוג המתחיל
מהם סיכויי ההצלחה בטיפול עם איקקלומין והזרעה תוך רחמית?
טיפול עם איקקלומין (Clomiphene citrate) והזרעה תוך רחמית (IUI) מהווה למעלה מארבעים שנה טיפול הבחירה לתיקון הפרעות ביוץ ולשיפור הפריון.
שחלות פוליציסטיות: איבחון וטיפול
מה הן שחלות פוליצסטיות?
השחלות הן האבר בו מצויות הביציות של האישה. שחלות פוליציסטיות מאופיינות בכך שהן גדולות יחסית (פי 1.5 עד פי 3) ומכילות מספר גדול של זקיקים או ציסטות קטנות.
עודף בהורמון החלב (היפרפרולקטינמיה)
הורמון החלב (פרולקטין) הינו הורמון בעל תפקיד חשוב במערכת הרבייה. ההורמון מופרש על ידי בלוטת יותרת המוח (ההיפופיזה), בלוטה קטנה שמחוברת בגבעול אל מרכז החלק התחתון של המוח. הפרשה של רמות מוגברות של הורמון החלב (מצב הקרוי היפרפרולקטינמיה) גורמת לעתים קרובות לאי פריון והפרעה בביוץ. מקובל על כן בנשים שסובלות מאי פריון או מהפרעה בביוץ לבצע בדיקת דם להורמון החלב.
בחנ/י את ידיעותיך
בוחן בנושא פריון (התשובות מצורפות)
הטיפול של הרפואה הסינית באי פוריות של הגבר
רקע
אי פוריות שנגרם מסיבות של הגבר מהווה כ-30%-35% מסך בעיות אי הפוריות. הסיבות לאי הפוריות של הגבר יכולות להיות פנימיות או מכניות ומתבטאות בזרע לא תקין או בהעדר זרע. בדיקת הזרע היא הבדיקה העיקרית לפוריות הגבר והיא כוללת את המדדים העיקריים הבאים: נפח הזירמה, מספר תאי הזרע, תנועתיות הזרע והצורה התקינה של הזרע (מורפולוגיה).
הטיפול הסיני בבעיות פריון נפוצות
אי פוריות עשוי לנבוע מבעיות של הגבר, של האישה, של שני בני הזוג, או שלא נמצא להן הסבר. ב-40%-50% מהמיקרים הבעיה היא אצל האישה, ב-30%-35% הבעיה היא אצל הגבר, וב-15%-30% אין הסבר למקור הבעיה.
קיצורים לועזיים שכיחים בפריון
כל הקיצורים, כל ההגדרות בתחום הפריון. לגזור ולשמור
חידושים - כתבה ראשונה
יצור תאי רבייה במעבדה עשוי להוביל בעתיד למהפכה בטיפולי פריון.
האם איכות העוברים מורה על התקינות הגנטית שלהם?
האם הסרת חצוצרה מורחבת ומלאה נוזל משפרת את הסיכוי להרות גם ללא טיפולי הפריה?
הבטיחות והיעילות של ויאגרה לטיפול בהפרעות בהתעוררות המינית של נשים בגיל המעבר
חידושים - כתבה שניה
האם לכישורים של הרופא המטפל יש השפעה על תוצאות הפריה חוץ גופית?
האם הדיוק של בדיקות הריון ביתיות במועד שהוסת מאחר טוב מספיק?
האם עישון סיגריות מקצר את מספר השנים הפוריות של האישה?
האם העובי של רירית הרחם מנבא את שיעור ההריונות שמושגים בטיפול עם איקקלומין והזרעות?
ילדים שנולדו לאחר טיפול עם ICSI אינם בסיכון מוגבר לפיגור בהתפתחות בגיל 5 שנים
תינוקות מתוקים: אכילת שוקולד בהריון והמזג של התינוק בגיל שישה חודשים
האם טיפול עם גירוי שחלתי והזרעות יעיל בנשים אצלן אובחנה חסימה באחת החצוצרות בצילום רחם?
צילום רחם הינה בדיקת הסקר הנפוצה ביותר להערכת תקינות החצוצרות. כאשר בצלום רחם נמצא ששתי החצוצרות חסומות האישה מופנת לטיפול עם הפריה חוץ גופית שעוקפת את החצוצרות או לניסיון לפתיחה של החצוצרות בעזרת צינתור (כאשר החסימה בצד שקרוב לחלל הרחם) או בניתוח לפרוסקופי (כאשר החסימה בחלק המרוחק של החצוצרות).
האם דיאטה משפיעה על הפריון?

מחקרים עדכניים הראו כי מרכיבים שונים בתזונה עלולים להשפיע על תקינות הביוץ. לדוגמא, נמצא כי עליה בכמות הפחמימות במזון קשורה לעליה באי פריון על רקע בעיה בביוץ.
האם תרופות פריון מעלות את הסיכון לסרטן?
נשים רבות שמתקשות להרות מקבלות טיפול עם תרופות שנועדו לעורר את הביוץ בשחלה. הטיפול ניתן בעיקר לנשים עם הפרעה בסדירות הביוץ, אך גם לנשים עם אי פריון מסיבה לא ידועה שמתקשות זמן רב להרות או לנשים שעוברות הפריה חוץ גופית. מאחר וטיפול תרופתי זה קשור בגירוי השחלה ועליה ברמות ההורמון הנקבי (אסטרדיול) בגוף -- לעתים לרמות גבוהות ביותר, התעורר החשש ביחס להשפעות בעתיד של שימוש בתרופות פריון מסוג זה על הסיכון ללקות בסרטן.
האם יש צורך למדוד רמות פרוגסטרון בדמן של נשים שמקבלות תמיכה עם פרוגסטרון בטיפולי פריון?
נשים שעוברות טיפולי הפריה חוץ גופית מקבלות באופן שגרתי תמיכה עם תכשירים שמכילים פרוגסטרון לאחר החזרת העוברים. לאחרונה פורסמו מחקרים שמורים כי יש מקום לשקול מתן תמיכה עם תכשיר שמכיל פרוגסטרון גם לאחר ביצוע הזרעה.