תרומת ביצית ותרומת זרע. החיים שאחרי התרומה
מאמרים בנושא
הטיפול בשלב ההשתרשות על פי הרפואה הסינית
שלב ההשתרשות הוא התהליך שעובר העובר מרגע ההפריה של הזרע והביצית בחצוצרה, דרך התנועה אל חלל הרחם ועד ההתמקמות בדופן הרחם והבנייה של מערכת כלי הדם שבין העובר והאם. זהו שלב חשוב ומורכב בתהליך ההתעברות, והוא תלוי בין היתר בהפרשה הורמונלית תקינה, פעילות מסועפת של מערכת החיסון ומעורבות של כלי דם ורקמות חיבור.
הטיפול הסיני בבעיות פריון נפוצות
אי פוריות עשוי לנבוע מבעיות של הגבר, של האישה, של שני בני הזוג, או שלא נמצא להן הסבר. ב-40%-50% מהמיקרים הבעיה היא אצל האישה, ב-30%-35% הבעיה היא אצל הגבר, וב-15%-30% אין הסבר למקור הבעיה.
מאמר זה מפרט את הגישה הסינית לטיפול בבעיות פוריות נפוצות על פי אבחנתן המערבית, והוא מהווה המשך למאמר על "טיפולי פוריות על פי הרפואה הסינית" שמפרט את האבחנות הנפוצות בבעיות של אי הפוריות על פי הרפואה הסינית.
ההיבט הנפשי של אי פריון
מחוויה אישית לגישה טיפולית מקצועית מאת יעל איתן-שילר MA פסיכולוגיה, מנחת קבוצות מוסמכת, מתמחה בטיפול אישי, זוגי ומשפחתי, מכון ברקאי. www.yaelschiller.co.il
הטיפול של הרפואה הסינית באי פוריות של הגבר
רקע
אי פוריות שנגרם מסיבות של הגבר מהווה כ-30%-35% מסך בעיות אי הפוריות. הסיבות לאי הפוריות של הגבר יכולות להיות פנימיות או מכניות ומתבטאות בזרע לא תקין או בהעדר זרע. בדיקת הזרע היא הבדיקה העיקרית לפוריות הגבר והיא כוללת את המדדים העיקריים הבאים: נפח הזירמה, מספר תאי הזרע, תנועתיות הזרע והצורה התקינה של הזרע (מורפולוגיה).