חידושים בתחום הגלולה למניעת הריון
מאמרים בנושא
מה חדש באמצעי מניעה הורמונאליים בישראל 2013?
חדש בארץ: למנוע הריון בגלולה - גם 5 ימים אחרי
בקישור זה שהתפרסם באתר ynet ביוני 2012, פרופ' זיידמן, כיושב ראש החברה הישראלית לאמצעי מניעה, מתייחס לגלולה החדשה למניעת הריון היעילה גם 5 ימים לאחר קיום יחסי המין.
האם גלולות למניעת הריון מעלות את הסיכון לחלות בסרטן?
אין ספק כי הגלולה הינה אמצעי המניעה היעיל ביותר, אולם קיימים חששות ביחס להשפעה של נטילת גלולות למניעת הריון על הסיכון של האישה ללקות בסרטן. המאמר להלן דן בשאלה זו בהסתמך על מחקרים אפידמיולוגים רבים ואיכותיים.
פוריות לאחר הפסקת השימוש באמצעי מניעה
קיים חשש כי לאחר הפסקת השימוש באמצעי מניעה שיעורי ההיריון פוחתים. פרסום מדעי שסיכם מספר מחקרים בנושא הסיק כי שנה לאחר הפסקת השימוש באמצעי מניעה הכוללים גלולות, שתלים והתקן תוך רחמי (מירנה או נחושת), שיעורי ההיריון דומים באופן כללי לאלו שמדווחים לאחר הפסקת שימוש באמצעי מניעה חוצצים או לאלו המדווחים במקרים של חוסר שימוש באמצעי מניעה כלל.
16 מיתוסים על הגלולה למניעת הריון במצבי חרום (נורלבו, פוסטינור)
האם ניתן לקחת את הגלולה רק בבוקר למחרת קיום יחסים לא מוגנים? האם נטילת גלולה קשורה בשיעור גבוה של תופעות לוואי? קיים נזק בריאותי אם נוטלים את הגלולה מספר פעמים באותו חודש? תשובות למיתוסים אלה ואחרים תוכלו למצוא במאמר זה
הטבעת הנרתיקית (נוברינג): תשובות לשאלות נפוצות
מה היא הטבעת הנרתיקית? מה היתרונות של השימוש בטבעת? כיצד פועלת הטבעת?


מגמות וחידושים באמצעי מניעה הורמונאליים 2010
החיפוש אחר אמצעי המניעה האידיאלי , זה שיהיה יעיל לחלוטין, חסר תופעות לוואי, קל לשימוש, זול וזמין נמשך. בינתיים על הרופא לעזור לבני הזוג ולהתאים עבורם את אמצעי המניעה שמציע את הצרוף הטוב ביותר מקרב התכונות שצוינו.
13 מיתוסים על הטבעת למניעת הריון
פרופ' דניאל זיידמן, יו"ר האגודה הישראלית לאמצעי מניעה,
ואחראי יחידת המחקר, אגף נשים ויולדות, מרכז הרפואי שיבא, תל-השומר מתאר 13 מיתוסים על הטבעת למניעת הריון
15 מיתוסים על ההתקן התוך רחמי
ההתקן התוך רחמי הינו אחד מאמצעי המניעה היעילים והבטוחים ביותר. בישראל, ובעולם כולו, זהו אמצעי המניעה הנפוץ ביותר בשימוש, בייחוד בקרב נשים בגילאי השלושים.
10 מיתוסים על גלולות למניעת הריון

הגלולות למניעת הריון נמצאות בשימוש נרחב כבר קרוב לחמישים שנה אך נטילתן עדיין קשורה, אולי יותר מכל תרופה אחרת, בדעות קדומות רבות שאינן נתמכות בעובדות מדעיות.
אמצעי מניעה חדשים
נשים לעתים קרובות מפסיקות להשתמש באמצעי מניעה בשל תופעות לוואי, חוסר נוחות ועלות. שימוש לא נכון באמצעי מניעה אחראי לכמליון הריונות לא מתוכננים מידי שנה בארה"ב, כשמחציתם מסתיימים בהפסקת ההריון.
הפרוטקטאייד: ספוגית חדשה למניעת הריון
ספוגית הפרוטקטאייד (Protectaid) הינה אמצעי מניעה חדש בישראל. הספוגית עשויה מקצף פוליאוריתן רך, ספוגה בקוטלי זרע ומגיעה בגודל אחד שמתאים מעצמו לכל אישה.
הנקה ואמצעי מניעה לאחר הלידה
הנקה מגנה על הילוד מפני זיהומים, מציעה שיטה לא יקרה להאכלת הילוד, תורמת לקשר בין האם לילוד – ומונעת הריון. להשפעה של הנקה למניעת הריון חשיבות עצומה על בריאות הציבור, זאת מאחר וקיימות הוכחות שהנקה מסייעת להשגת מרווח בין למעלה משנה בין ההריונות. מרווח של שנה ויותר בין הריונות עוקבים הינו בעל השפעה חיובית על השרדות הילודים ועל בריאות האם.
אמצעי מניעה ללא ווסת: נטילת גלולות ברצף
נשים הורגלו במשך שנים רבות כי יש ליטול גלולות למניעת הריון במחזורים בני 28 יום, במהלכם האישה נוטלת 21 טבליות את ההורמונים פרוגסטרון ואסטרוגן ואח"כ עושות הפסקה בת שבוע ימים במהלכה יחוו את הדמם הווסתי
טבעת הורמונאלית למניעת הריון
טבעת חדשה שמשמשת כאמצעי למניעת הריון משווקת לראשונה בישראל מזה מספר שבועות. מדובר בטבעת המשחררת במשך שלושה שבועות לנרתיק את אותם הורמונים המצויים בגלולה למניעת הריון.
המדבקה למניעת הריון
מדבקה למניעת הריון, שמציעה את היתרונות הרבים של הגלולה, עם נוחות שימוש ייחודית, מהווה חידוש חשוב בשטח אמצעי המניעה.
אמצעי מניעה הורמונאליים בנשים בשלהי התקופה הפורייה
נשים בשלב מתקדם של חיי הפריון מהוות קבוצה ייחודית כאשר מבקשים להתאים להן אמצעים למניעת הריון. נשים בגיל זה נזקקות עדיין לאמצעי מניעה, למרות שהפריון של האישה יורד לאחר גיל 35 שנה, ולאחר מכן פוחת באופן משמעותי וחד לאחר גיל 40 שנה, ועוד יותר לאחר גיל 45 שנה. לדוגמא, מחקר שבדק את שעורי ההיריון עבור נשים שעברו הזרעות עם זרע תורם, מצא כי הפריון של נשים בנות 40 היה פחות ממחצית זו של נשים בנות 35 או פחות.
דלקת של הלדן
בלדן קיימת הפרשה נורמאלית המורכבת בעיקר מריר המופרש מבלוטות המצויות באזור הפה החיצון של צוואר הרחם ומתפליט שמופרש מדפנות הלדן. הפרשות נוספות מקורן במבוא הלדן ובפות, מבלוטות על שם ברטולין ומבלוטות שליד השופכה.